Бұрыш түрлері. Көп бұрыштар.

TUTENT.RU

Moderator
Команда форума
Модератор
Сообщения
4
Оценка реакций
80
Сабақ математика Мектеп № 8 ЖББМ
Күні Мұғалімнің аты жөні Сарыкулова Г.БСынып2 Қатысқандар 12 Қатыспағандар -0
Бөлім 3 бөлім Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуы 2.3.көпбұрыштарды төбелер саны бойынша жіктеу
Сабақ тақырыбыБұрыш түрлері. Көп бұрыштар.
Оқу мақсаттары 2.3.1.1 бұрыш түрлерін (тік, сүйір, доғал) бір бірінен ажырату және атаутіктөртбұрышты, шаршыны, тікбұрышты үшбұрышты мәнді белгілері бойынша анықтау
Сабақ мақсаттарыБұрыштардың түрлері (тік, сүйір, доғал) мен фигуралардың түрлерін (тіктөртбұрыш, шаршы) танып біледі
Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
Бағалау критерийлері Бұрыш түрлерін ажырата алады
Бұрыш түрлерін практикада көрсете алады
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады
Тілдік мақсат Бұрыш, тікбұрыш, көпбұрыш, сүйірбұрыш, доғалбұрыш
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері
Бұрыш,үшбұрыш, тік бұрыш, сүйір бұрыш, доғал бұрыш.
Талқылауға арналған сұрақтар
Талқылау
• Бұрыш пен көпбұрыштың қандай айырмашылықтары бар?
• Бұл фигуралардың ортақ қандай белгілері бар?
• Мұндай фигураларды қайда қолдандыңыз?
Құндылықтарды дарыту Қарым – қатынас дағдылары, нақтылық, тиянақтылық.Сын тұрғыдан ойлау және шығармашылық.
Пәнаралық байланыстарМузыка, Көркем еңбек практикалық жұмыс барысында.
АКТ қолдану дағдыларыСурет, қима қағаздар,слайд
Алдыңғы оқу Ең қарапайым геометриялық фигураларды таниды (нүкте, түзу, қисық, үзік, тұйық және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрыш)
Жоспарланған уақыт есебі Ресурстар
Сабақтың басы
Психологиялық дайындық
«Аялы алақан»
Мақсаты жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.
Нұсқаулық қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады. (Тренинг соңында қатысушылар дөңгеленіп қолдарын ұстайды)
Оқушылар фигураларды суыру арқылы топқа бірігеді
Тікбұрыш
көпбұрыш
Ынтымақтастық атмосферасы
Әр топқа қима қағаздар беріледі. Топ мүшелері «Мозайка»әдісі арқылы қима қағаздағы біріктіру арқылы сол фигураны бейнелейді және сол фигура туралы білетіндерін айтады
Бағалау туралы айтып кету.
-63560769500Топ басшысы сайланады. Ол әр тапсырма сайын оқушыларды бағалау парағына бағалап отырады.(Мұғалім басшылығымен)
төмен, 1 ұпай
11430127000орташа, 2 ұпай
95252730500жоғары, 3 ұпай Суреттер
Қима қағаз
Бағалау парағы
Геометриялық пішіндер
Сабақтың ортасы «Ойлан, топтас, талқыла ?» әдісі
Суретпен жұмыс

Суреттен қандай сызықтард көріп тұрсың?
Оларды қандай топтарға бөлуге болады?
Есіңде сақта

Бұл-көпбұрыштар. Олар неге бұлай аталады?

Дескриптор.
- Суреттегі сызықтарды атайды
- Берілген фигуралардың неліктен көпбұрыштар деп аталуын түсіндіріп береді.
Бағалау. Бесбармақ2 тапсырма «Мен саған,сен маған » әдісі

Тік бұрыштарды, бұрыштардың төбесін және көпбұрыштарды ата.

Дескриптор
Тік бұрыштарды таба алады.
Бұрыштардың төбесін және көпбұрыштарды атайды.
Дәптермен өз бетінше жұмыс жасату.
Сергіту сәті. «Көңілді күн»

3 тапсырма . «Бірлескен жұмыс дағдысын қалыптастыру» әдісі арқылы тәжірибе жүргіземіз
Практикалық жұмыс (бүкіл сыныппен орындалады)
Шаршы қағазды ортасынан бүкте. Содан кейін тағы бір бүкте. Парақтың бүктеуін жаз. Сен қандай бұрыштарды көріп тұрсың?

Қағаз шаршыны диагонал сызық бойынша бүкте. Тағы бір рет суреттегідей бүкте. Содан кейін бүктеуін жаз. Сен қандай бұрыштарды көріп тұрсың?

Дескриптор. Білім алушы
Шаршы қағаздан бұрыш түрлерін жасап, атайды
Суреттен бұрыш түрлерін табады.
Бағалау. Бағдаршам.
«Миға шабуыл» әдісі
Топтық жұмыс
Тікбұрыш тобы

Көпбұрыш тобы
Интербелсенді тақта
Қима қағаздар
Жұптарға қима қағаздар беріледі.
би
Ақ қағаз
Сабақтың соңы Бағалау «Ашық журнал»

Рефлексия
«Табыс баспалдағы» кері байланыс
Үйге тапсырма №3 7 бет Сабақтан алған әсерлерін табыс баспалдағына жабыстырады.
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Көшбасшылық жасауға жағдай жасалады. Фигуралардың өлшем бірліктерін атауға мүмкіндік беру, өмірмен байланыстыру. Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Оқушылардың жұмысы үдерісін назарда ұстай отырып, өзара бағалау мен бірін – бірі түзетуіне жағдай жасаймын.
Топбасшылар бағалау парағы арқылы топтағы оқушыларды бағалайды
Пәнаралық байланысмузыкакөркем еңбек. Денсаулық және қауіпсіздік. АҚТ-мен байланыссурет, слайд . қарастыру
тәрбие құндылықтары
қарым – қатынас дағдылары, нақтылық, тиянақтылық.
Рефлексия Жауап жазылады
Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма? Орындалды.
Бүгін оқушылар не үйренді? Бұрыш түрлері мен көпбұрыштарды ажыратып, атап, ерекшелігін біліп, өмірмен байланысын білді.
Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде өтті? Белсенді, жақсы.
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Бұрыш түрлері мен көпбұрыштарды танып, атап, ажырата алды.
Жаңа ұғымдарды қолданып, қоршаған орта заттарымен сәйкестендірді.

Уақытты қалай пайдаландым? Тиімді, ұтымды
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? Фигураларды өз бетінше модельдеу
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)
1Сәйкестендіру
2Модельдеу арқылы кеңістік фигурасын жасау, ажырату
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)
1 Дербес жұмыс ұйымдастыру
2 Қабілетті оқушыға күрделі тапсырма дайындау
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажетті болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1 Фигура қыры, төбесі, беті, табаны ұғымын білуге жағдай жасау.
2Жұптық жұмыс ұйымдастыру
 
Верх